Piękny pierścionek lśni już na palcu przyszłej Panny Młodej,

a przyszły Pan Młody może w końcu odetchnąć – zgodziła się 

Zastanawiacie się pewnie jaki powinien być Wasz następny krok. Postaramy się przekazać kilka wskazówek, które mamy nadzieję ułatwią planowanie i późniejsze działanie. No to zaczynamy!

Drodzy Nowożeńcy weźcie w dłoń kubek ciepłej, pachnącej kawy i usiądźcie wspólnie, żeby określić Wasze oczekiwania. To właśnie powinien być pierwszy krok, który postawicie na trasie do swojego Ślubu. Musicie sobie odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących między innymi kwestii formalnych, budżetu czy stylu Waszego wesela.

 

Powinniście przede wszystkim ustalić jaki to będzie ślub. Cywilny w urzędzie stanu cywilnego, konkordatowy w kościele, a może od małego marzycie o ślubie w plenerze? Teoretycznie w plenerze można wziąć zarówno ślub cywilny jak i kościelny, jednak praktyka pokazuje, że w Polsce śluby kościelne poza murami parafii to tylko nieliczne precedensy. Cywilne śluby w plenerze natomiast z roku na rok zyskują coraz bardziej na popularności!

Idąc tym tropem powinniście również sprecyzować o jakim ślubie i weselu marzycie. Tradycyjnym, nowoczesnym, kameralnym, plenerowym czy kilkudniowym wypełnionym dodatkowymi atrakcjami. Możliwości jest wiele, tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia! Pamiętajcie jednak, że podjęcie tej decyzji będzie mocno warunkowało także budżet, który chcecie przeznaczyć na organizację Waszego Ślubu. Nie martwcie się – temat budżetu pojawi się na blogu całkiem niedługo 

 

Jak myślicie co dalej? Przyszła pora na przybliżenie daty, miesiąca albo chociażby pory roku w której to chcecie przyrzekać sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską  Jednym z pierwszych ślubnych przesądów, które będziecie mieć okazję usłyszeć, jest wybór na ślub miesiąca z literka „R” w nazwie, czyli teoretycznie piękny maj odpada 😉

Podobno ma Wam to zapełnić szczęśliwe i długie małżeństwo.

 

Sezon ślubny, czyli okres z największym natężeniem zaślubin w ciągu roku to miesiące od maja do września, w tym czasie jest też oczywiście najwięcej trudności z dostępnością sal weselnych. Może warto pomyśleć o innej porze roku? Jesienne oraz zimowe śluby potrafią być niezwykle urokliwe i niezapomniane, a często i ceny różnią się od tych sezonowych. Podobnie jest z dniami tygodnia. Sobota to oczywiście dzień ślubny, ale coraz częściej spotyka się Pary Młode decydujące się na śluby w tygodniu, czwartek lub piątek. Tutaj cena również należy do bardziej przystępnych.

 

 

 

 

Po kwestiach formalnych przychodzi pora na zapoznanie się Waszych rodziców, o ile oczywiście nie miało to już miejsca. Jest to często stresująca dla Młodych kwestia, jednak nie martwcie się! Dla rodziców najważniejsze jest Wasze szczęście, więc zapewne zrobią wszystko, żeby znaleźć wspólny język. Jak zorganizować takie spotkanie? Jeżeli zależy Wam na domowej przytulnej atmosferze, wybierzcie obiad u siebie bądź u którychś z rodziców. Jeżeli jednak zależy Wam na oficjalnym charakterze spotkania zdecydujcie się na posiłek w restauracji, unikniecie też stresu zastanawiając się czy teściowej smakowało Wasze danie 😉

Gratulujemy! Tym sposobem zbliżyliście się znacząco do Waszego ślubu! Wiecie już prawdopodobnie jak będzie wyglądał, kiedy się odbędzie oraz jaki będzie miał charakter. Są to solidne fundamenty pod przyszłą budowę!

 

 

 

Pozostajemy w kontakcie,

Mr&Mrs