Drodzy Nowożeńcy przyszła pora na jedną z najważniejszych decyzji w trakcie organizacji Waszego Wesela – wybór miejsca, w którym to będziecie celebrować zawarty związek małżeński! Od tej decyzji w dużej mierze zależy powodzenie, komfort, estetyka, Wasz spokój i miłe wspomnienia z Tego Dnia. Nie martwcie się jednak, wybór sal weselnych jest ogromny, więc na pewno znajdziecie tą dla Was idealną, a my podpowiemy Wam na co zwrócić szczególną uwagę!

 

 

Budżet, który możecie przeznaczyć na poszczególne elementy Ślubu i Wesela powinien być już Wam znany, dzięki czemu łatwiej będzie Wam dokonać selekcji poszczególnych lokalizacji. Jeżeli wcześniej określiliście już dokładną datę Waszego Ślubu tym samym macie pierwszy filtr przy swoich poszukiwaniach. Wolny termin w upatrzonym miejscu zawsze będzie pierwszą kwestią do sprawdzenia, jednak jeżeli wiecie, że Ślub chcecie wziąć np. wiosną daję to dużo więcej możliwości niż dokładnie 21 marca danego roku.

 

 

 

 

 

Znacie już zapewne przybliżoną ilość gości na Waszym Weselu, czyli w ten sposób możecie dokonać kolejnej selekcji – miejsc. Wiele lokali na swoich stronach internetowych ma określone minimalne oraz maksymalne ilości gości, co mocno ułatwi Wam poszukiwania. Pamiętajcie, że lepszym wyborem jest sala troszkę mniejsza niż za duża. Nie chodzi oczywiście o to, żeby goście nie mogli ruszyć ręką przy stole, wszystko w granicach wygody, jednak osiemdziesiąt osób bawiących się na sali przeznaczonej dla dwustu pięćdziesięciu gości będzie mało praktyczne.

Głównym czynnikiem przy wyborze sali często bywa jednak kwestia finansowa, czyli kwota za tzw. „talerzyk”. Ceny oczywiście mocno się różnią w zależności od regionu, pory roku czy dnia tygodnia, jednak zawsze pamiętajcie, żeby dopytać, czy w kwocie jest wliczone „korkowe”, czyli opłata za wniesienie własnego alkoholu, czy napoje są nielimitowane, ile wynosi zaliczka, jaka jest kwota za dziecko, czy dopłaca się za tort dostarczony we własnym zakresie. Pamiętajcie również o pokwitowaniu wpłacenia zaliczki.

 

 

Bardzo ważnym czynnikiem jest obsługa lokalu i menu, które mamy do wyboru. Jedzenie zaraz obok muzyki jest najważniejszym elementem Waszego Wesela. Często ono decyduje jak gość oceni uroczystość. Najlepsze lokale mają do wyboru przeróżne potrawy z kuchni świata, ale także potrawy wegetariańskie, co jest bardzo istotne w przypadku, jeżeli na Waszym Weselu będą miłośnicy takiej diety. Nikt przecież nie może czuć się pominięty. Dopytajcie również o możliwość degustacji potraw weselnych, które będą serwowane podczas uroczystości. Nie kupujecie dzięki temu kota w worku. Kwestia obsługi jest równie ważna, każdy zapewne oczekuje, aby kelnerzy byli schludni, kulturalni, fachowi i przyjemni w odbiorze. Najpiękniejsze wnętrza nie zatuszują braków i wpadek obsługi Waszego Wesela, dlatego poświęćcie chwilę aby z nimi porozmawiać albo dopytajcie o nich menagera sali. Ważna jest także dobra komunikacja wewnątrz zespołu obsługującego, czyli kuchni, DJ-a, kelnerów i ich odpowiednie wyczucie czasowe oraz uzupełnianie się w każdej sytuacji.

 

 

 

Nie możemy pominąć także estetyki, stylistyki i dekoracji sali na którą się zdecydujecie. To decyduje o charakterze całości uroczystości, a każda Para Młoda pragnie być otoczona pięknem w tak ważnym dniu! Styl sali jest mocno związany z wymarzonym tematem przewodnim Waszego Wesela i mocno go determinuje. Trudno będzie urządzić Wesele Boho w najpiękniejszym nawet dworku czy pałacu, który jest idealny pod styl glamour czy czystej elegancji. Zwróćcie na to uwagę przy podejmowaniu decyzji. Dodatkowo nie zapomnijcie sprawdzić całego zaplecza sanitarnego obiektu oraz pokoi, jeżeli planujecie zakwaterować w nich swoich gości. Skontrolujcie czy pokoje są wysprzątane, zadbane, czy posiadają podstawowe elementy wyposażenia, ręczniki, czajnik i czystą pościel. Lokale posiadające własną bazę noclegową często oferują także bezpłatny pokój dla nowożeńców więc koniecznie dopytajcie 😉 W sytuacji kiedy zdecydujecie się na organizację Wesela w lokalizacji bez możliwości wykupienia noclegów zadbajcie jednak o to, żeby mieć jedno małe pomieszczenie dla siebie, koniecznie zamykane na klucz, a może nawet z małym sejfem, gdzie będziecie mogli przykładowo schować swoje prezenty, czy drugą koszulę dla Pana Młodego, pończochy i zestaw niezbędników do poprawienia makijażu dla Pani Młodej 😉

 

 

 

No i na sam koniec dobrze zapoznajcie się z umową i wszystkimi zawartymi w niej podpunktami. Miejcie czas na spokojne jej przeczytanie i przeanalizowanie cennika. Zdarza się, że przy dużym wyprzedzeniu czasowym umowa zawiera zapis o możliwości wzrostu cen o określony procent. Bacznie doczytajcie także, czy umowa chroni Was przed sytuacją kiedy to zleceniobiorca nie wywiążę z umowy.

 

 

 

 

 

 

Kochani Nowożeńcy mamy nadzieję, że zebrane informację pomogą Wam podjąć właściwą decyzję co do miejsca Waszego Wesela. Jesteśmy przekonani, że z takim przygotowaniem wybór sali nie będzie miał dla Was żadnych tajemnic!

Pozostajemy w kontakcie,

Zespół Mr&Mrs